Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Gök Gürültülü
ALTIN 189,4143
DOLAR 4,8139
EURO 5,6134
BITCOIN $7.468
denem
denem

Seçime doğru Tabip Odası’na 5 soru

12.04.2018
A+
A-
Seçime doğru Tabip Odası’na 5 soru

Hekimlikte Birlik ve Haklar Platformu, iki yılda bir gerçekleşen İstanbul Tabip Odası seçimlerine katılacağını açıkladı. Tabipler Odası’nın iktidara karşı vatan hainlerinin yanında olmasını eleştiren Platform başkanı Prof. Dr. Suat Turgut, tabipler odasına yanıtlaması için 5 soru yöneltti.

 

 

‘Ülkene, mesleğine ve odana sahip çık’ sloganıyla yola çıkan ‘Hekimlikte Birlik ve Haklar Platformu’ 15 Nisan günü gerçekleşecek olan İstanbul Tabip Odası seçimlerine katılacağını açıkladı. Platformun başkanlığını yürüten Prof. Dr. Suat Turgut da İstanbul Tabip Odası Başkan adaylığını internet sitelerinden yazılı olarak beyan etti. İki yılda bir gerçekleşen seçimler için yaklaşık kayıtlı 34 bin hekimin oy kullanması bekleniyor.

TABİPLER BİRLİĞİ VATAN HAİNLERİNİ CESARETLENDİRİYOR

İstanbul Tabip Odası’nın üzerine düşen görevi layığıyla yerine getirmediğini belirten Turgut, “Devletimizin Afrin’ de meşru müdafaa kapsamında verdiği beka mücadelesi karşısında İstanbul Tabip Odasının omurgasını oluşturduğu TTB merkez konseyinin talihsiz ve vatan hainlerini cesaretlendiren ‘’savaşa karşıyız’’  açıklaması kamuoyunda itibarımızı zedelemiştir. TTB ve İTO demokrasi ve barış sözcüklerini tüketerek yayınladıkları bildirilerle kadim devletimizin terörle olan mücadelesini uluslararası ortamlarda işgalci bir harekât gibi gösterme gayretinde olmuştur” şeklinde devam etti.

Hekimlerin sağlıkta şiddet, yıpranma payı, çalışma saatlerinin ve şartlarının iyileştirilmesi, sabit, performans ve emeklilik maaşlarının artırılması, tam gün ve mecburi hizmet yasası gibi temel sorunların çözümü için projeler hazırlayan platform, 15 Nisan Pazar günü İstanbul Erkek Lisesi’nde gerçekleşecek olan seçimdeki adayları ise şöyle:

Yönetim kurulu adayları: Prof. Dr. Suat Turgut, Doç. Dr. Alev Ateş Aydın, Prof. Dr. Burk Ömür Çakır, Dr. Muhammed Atak, Dr. Raci Ayçiçek, Uzm. Dr. Rümeysa Yeni Elbay, Doç. Dr. Seniha Şenbayrak.

Onur kurulu adayları: Prof. Dr. Haydar Sur, Prof. Dr. Mustafa Samastı, Prof. Dr. Mücahit, Görgeç, Prof. Dr. K. Oğuz Karamustafalıoğlu, Prof. Dr. Sefa Saygılı.

Denetleme kurulu adayları: Dr. Ahmer Erçek, Prof. Dr. Ali Metin Görgüner, Prof. Dr. Mehmet Bilgin.

Merkez delegasyon kurulu adayları: Op. Dr. Abdullah Daştan, Prof. Dr. Adem Akçakaya, Prof. Dr. Ahmet Akgül, Dr. Ali Ekrem Adıyaman, Uzm. Dr. Ali Kocataş, Yrd. Doç. Dr. Atilla Yılmaz, Doç. Dr. Ayten Saraçoğlu, Doç. Dr. Bahri Teker, Doç. Dr. Cansel Atinkaya, Doç. Dr. Didem Taştekin, Uzm. Dr. Emine Türkan, Dr. Emre Özdemir, Doç. Dr. Ertuğrul Okuyan, Op. Dr. Fatih Kırar, Op. Dr. Fuat Güder, Dr. Öğr. Üyesi Gülseren Sağcan, Doç. Dr. Halit Yerebakan, Dr. Öğr. Üyesi Hızır Aslıyüksek, Dr. Öğr. Üyesi Hilal Özkaya, Doç. Dr. Hüseyin Botanlıoğlu, Prof. Dr. İbrahim İkizceli, Prof. Dr. İlknur Aktaş, Dr. Öğr. Üyesi İsmail Akdemir, Doç. Dr. Levent Cansever, Dr. Mahmut Tokaç, Prof. Dr. Mehmet Mihmanlı, Dr. M Sedat Feyizoğlu, Uzm. Dr. Meryem Tahmaz, Op. Dr. Nevzat Elmalı, Uzm. Dr. Nilüfer Coşkun, Doç. Dr. Özgür Söğüt, Dr. Sebahattin Ataoğlu, Doç. Dr. Sabahattin Gül, Doç. Dr. Seçil Arıca, Uzm. Dr. Nazım Nasuhbeyoğlu, Op. Dr. Servet Demirel, Doç. Dr. Şirin Yaşar, Op. Dr. Uğur Gençoğlu, Prof. Dr. Volkan Tuğcu, Dr. Zeynep Nur İncekaya.

DEMOKRATİK TEAMÜLLERDEN YOKSUN

Meslektaşlarımızın sosyal medya hesaplarını hafiye gibi inceleyip sağlıkta reklam nedeniyle tek tek uyarılar gönderip gerektiğinde ceza kesmekle korkutan İstanbul Tabip Odası yetkililerini eleştiren platform başkanı Turgut, 15 Nisan’da yapılacak İstanbul Tabip Odası seçimi öncesinde meslektaşları nezdinde çalışma yapabilmek amacıyla talep ettikleri bilgilerin, “demokratik teamüllerden tamamen yoksun bir biçimde” seçime sayılı günler kala, Yüksek Seçim Kurulu üzerinden ve oldukça kısıtlı olarak elde edebildiklerini savundu.

Mevcut oda yönetiminin ise üye bilgilerini sürekli mensubu oldukları grup lehine kullandığını ileri süren Prof. Dr. Turgut, “Bunu, her fırsatta dile getirilen ‘demokrasi ve demokratik haklar’ söylemlerinin içselleştirilmeden, lafın gelişi kullanılışının bir kanıtı olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

TABİP ODASINA BEŞ SORU

Mevcut oda yönetiminin tüm hekimlerin değil de seçime girecek olan bir gurubun temsilcisi gibi davranarak üyelere sürekli, tek taraflı olarak meslek etiği ile bağdaşmayan, platformlarını karalayan gerçek dışı mesajlar yolladığını ileri süren Prof. Dr Turgut, şunları kaydetti:

“Bu karalamalara cevap olarak iletmek istediğimiz e-postalara engel koymaktadır. Bu konu kapsamında İstanbul Tabip Odası Yönetimine sorularımızı tekrarlıyoruz ve net cevaplar bekliyoruz. Birinci soru; 1900 doğumlu üyemiz seçmen listesinde bulunuyor mu? İkinci soru; 6023 sayılı kanuna göre ailelerden ya da resmi kurumlardan öğrenilen belgeler ışığında vefat edenlerin üyelik sonlandırma kimin sorumluluğundadır? Üçüncü soru; aidat takibinde olağanüstü titiz olan ve mesajlarla üyelerini uyaran İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu seçmen listesi hazırlanırken neden aynı titizliği göstermemektedir? Dördüncü soru; meslektaşlarımızın sosyal medya hesaplarını hafiye gibi inceleyip sağlıkta reklam nedeniyle tek tek uyarılar gönderip gerektiğinde ceza kesmekle korkutan İstanbul Tabip Odası yetkilileri, iş seçmen listelerinin düzenlenmesine geldiğinde neden 1900’lü yılların sistemini kullanmayı tercih etmiştir? Beşinci soru, günümüz teknolojisini kullanıp bu kişileri tespit edememek İstanbul Tabip Odasının teknolojik zaafı mıdır, yoksa bilinçli ya da bilinçsiz ihmali midir, yoksa İstanbul Tabip Odası yöneticilerin çok basit bir işlem olan seçmen güncelleme işlerine ayıracak vakitleri mi olmamış ya da konuyu değersiz ve önemsiz olarak mı görmüşlerdir?”

denem
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.